Awaria samochodu na autostradzie ? Zadzwoń po lawetę!

Awaria samochodu na autostradzie ? Zadzwoń po lawetę!

Awaria samochodu na autostradzie

Awaria samochodu na autostradzie to nic przyjemnego. Co wtedy zrobić? Nie zwlekaj i zadzwoń po lawetę! Najgorszym miejscem na awarię samochodu są drogi, po których z dużą prędkością mkną inne auta. Takie sytuacje są niestety niezależne od kierowcy i mogą przytrafić się każdemu. Warto wiedzieć jak zachować się wówczas, gdy dojdzie do takiej nieprzyjemnej sytuacji aby nie narażać siebie i swoich bliskich.

Autostrada i droga ekspresowa

Autostrada i droga ekspresowa to takie rodzaje dróg, po których ruch powinien odbywać się szybko i płynnie. Nie zawsze tak się jednak dzieje. Często bowiem możemy natrafić na zepsuty samochód, bądź co gorsza wypadek drogowy. Jak bezpiecznie zachować się w razie awarii na drodze szybkiego ruchu? 1. Zatrzymać samochód i ustawić go na pasie awaryjnym 2. Odpowiednio oznakować unieruchomiony pojazd oraz jeśli to możliwe włączyć światła awaryjne 3. Wezwać pomoc drogową i zaczekać w bezpiecznym miejscu poza obszarem autostrady Każdą z tych czynności trzeba wykonać w taki sposób, by nie narażać siebie ani innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że w razie awarii możesz zawsze liczyć na pomoc drogową Tarnów, która posiada w swojej flocie nowoczesne lawety oraz oferuje atrakcyjne ceny.

Awaria samochodu na autostradzie. Jakie to koszty?

Zapraszamy również do przeczytania artykułu na temat kosztów związanych z wezwaniem pomocy drogowej w Tarnowie. Pamiętaj, że działając w stresie możesz narazić się na spore nieprzyjemności związane na przykład z nieuczciwą firmą. Jakie konsekwencje może prowadzić za sobą wezwanie nieodpowiedniej pomocy drogowej? Przede wszystkim jest to właśnie zawyżony koszt usługi, ale nie tylko. Masz awarie samochodu na autostradzie, ale nie masz ze sobą telefonu? W takiej sytuacji należy niezwłocznie opuścić pojazd, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt. Oczywiście należy to wykonać przy zachowaniu najwyższej ostrożności. Następnie należy udać się w bezpieczne miejsce i wezwać pomoc. Jeśli nie mamy ze sobą telefonu komórkowego, bądź jest on rozładowany udaj się do najbliższego telefonu alarmowego. Na autostradzie takie telefony rozmieszczone są co około 2 km.