Kiedy jest najwięcej wypadków?

Kiedy jest najwięcej wypadków?

Kiedy ma miejsce najwięcej wypadków i dlaczego tak dużo wypadków ma miejsce przy dobrej pogodzie?

Dlaczego tak dużo wypadków ma miejsce przy dobrej pogodzie? Wiosenna, czy też letnia aura mocno osłabia czujność kierowców w Tarnowie i całej Polsce. Do większej ilość wypadków drogowych dochodzi w każdym roku podczas wydawałoby się doskonałej pogody na zewnątrz. Kierowcy nie obawiają się wtedy, że ich samochód wpadnie w poślizg, a co za tym idzie pozwalają sobie na dużo szybszą i mniej ostrożną jazdę. W konsekwencji sprawia to, że to właśnie dobra pogoda jest najbardziej niebezpieczna dla kierowców.

Deszcz, śnieg i grad

Podczas deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu czy gradu jazda teoretycznie staje się dużo bardziej niebezpieczna. Kierowcy poruszający się po drodze jeżdżą jednak wtedy dużo ostrożniej.

Kiedy zatem jest najwięcej wypadków?

To właśnie podczas dobrej pogody mamy do czynienia z największą ilością wypadków. O ile liczba niegroźnych zdarzeń drogowych jest większą podczas niekorzystnej aury, o tyle liczba poważnych wypadków jest większa właśnie podczas dobrej pogody. Jeśli zdarzy Ci się stłuczką lub wypadek i Twój samochód zostanie unieruchomiony nie zwlekaj i zadzwoń po pomoc drogową.

Oślepiające słońce i zmęczenie spowodowane upałem

Oprócz brawury dodatkowym czynnikiem sprawiającym, że jazda w dobrych warunkach atmosferycznych staje się niebezpieczna, jest oślepiające kierowcę słońce. Już kilka sekund wystarczy, aby oślepiony kierowca popełnił błąd i spowodował wypadek drogowy. Rozwiązaniem tego problemu jest jazda w okularach przeciwsłonecznych, które nie tylko zapobiegają oślepieniu kierowcy, ale także sprawiają, że jego oczy dużo mniej się męczą. Ponadto wbrew pozorom po naszych drogach porusza się jeszcze bardzo dużo samochodów nie wyposażonych w automatyczną klimatyzację, lub takich w których ta klimatyzacja jest, ale kierowca ze względów zdrowotnych jej nie używa. Zmęczenie spowodowane nagrzaniem samochodu w jego wnętrzu także znacząco przyczynia się do słabszej koncentracji kierowcy. Pamiętaj, że jeśli Twój samochód wyposażony jest w klimatyzacje warto zadbać o odpowiednio niską temperaturę, podczas której jazda staje się dużo bardziej przyjemna. Jeśli już dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji związanej ze stłuczką lub wypadkiem zawsze możesz liczyć na Pomoc Drogową Tarnów, Dąbrowa Tarnowska, Wojnicz, Brzesko, Dębica i okolice.